Teras Çatı

Terası olanlar kötü hava koşullarından veya temizliği kolaylaştırmak için özellikle teras kapama uygulamaları yaptırarak teraslar daha kullanışlı hale gelebilmektedir.

Teras kapama uygulamalarının yapılması için ilkin nasıl bir malzeme ile kapama uygulaması istendiğine karar verilmelidir. Teras kapatma işlemi açılır sistemlerle ya da sabit sistemlerle yapılabilir.

Sabit Teras Kapama Uygulamaları: Kapatılacak olan alanın taşıyıcıları ve ara taşıyıcıları monte edildikten sonra ahşapla kaplanır ve ziftli yalıtım malzemeleriyle yalıtımı yapılır. Yada skylight sistem ise cam yada polikarbonat montajı yapılır.

Hareketli Teras Kapama Uygulamaları: Kapatılacak olan alanın taşıyıcıları ve ara taşıyıcıları monte edildikten sonra hareketli çatıyı oluşturacak mekanizmaların montajı yapılır. Hareketli çatının motor ve aksesuarlarının montajından sonra cam yada diğer kapatmaların montajı yapılır.

Teras kapatma sistemleriyle alanlar daha kullanışlı hale getirilir. Şık ve kullanışlı bir teras için uygun seçimler yapılarak kapatma işlemi yapılır. Teras kapatma için ölçülerin alınması ile hazırlık aşaması başlanır. Nasıl bir kapatma yapılacağına karar verildikten sonra uygun ölçülerde hazırlanan malzeme kapatma yapılacak olan alana getirilerek doğru şekilde uygulanarak tamamen alan kapatılır. İyi bir uygulama ile yağmur, kar gibi hava koşullarında teraslara su girmeden rahatlıkla kullanılabilirler.

Teras Çatı; Terasların veya üst katlardaki üzeri açık olan alanların üzerinin ve etrafının kapatılması uygulamalarıdır teras kapatma uygulamasında teras çelik konstrüksiyon yapılarak üzerine OSB ziftli yalıtım şıngıl uygulanır konstrüksiyon arasına taş yünü tavana alçıpen yada isteğe bağlı olarak ahşap lambri uygulanır.

Diğer bir uygulama ise çelik konstrüksiyon üzeri polikarbon uygulamasıdır yalıtım sıcak soğuk açısından şıngıl uygulaması daha iyi yalıtım sağlamaktadır. çatı teras şekli nasıl olursa olsun çok rahatlıkla kapatılır teras kapatma uygulama sistemleri üzeri açık olan ve kapatılması istenen her mekanda uygulanabilir.

Çok estetik görünüm elde edilir etrafının kapatılması işlemi ise balkon sistemlerinde uygulanan kayar katlanır cam balkon kapatma sistemleri ile yapılmaktadır yada eşik istenilmeyen ve yüksek olan alanlarda ise üsten askılı boy cam sistemleri ile kapatılır, çatı teras kapatma sistemleri estetik ve emniyetli olup rahatlıkla kullanılabilir ve uygulandığı alanların dört mevsim kullanılmasını sağlar. ülkemizde hava şartlarından dolayı bu mekanlar kapatılmadan pek kullanılamaz bu alanları kapatarak mekanınıza katıp emniyetle kullanabilirsiniz.

Teras Çatı Modelleri 1;

teras-cati1

Teras Çatı Modelleri 2;

teras-cati2

Teras Çatı Modelleri 3;

teras-cati3

Teras Çatı Modelleri 4;

teras-cati4

Teras Çatı Modelleri 5;

teras-cati5

Teras Çatı Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin; 0216 487 00 61 -0532 624 96 72